Třetí osud - 1.kapitola

19. dubna 2014 v 12:55 | Karol-ine |  Story

TŘETÍ OSUD - 1.KAPITOLA

Úvodem
-----------
15-ti letá Andrea je normální obyčejná holka. Až do té doby, než zjistí, že má výjimečné schopnosti.

Vydala se cestou ke škole. Konečně bylo jaro. Kvítky a všechno tu vonělo. Andrea kráčela lesní cestou. Sluníčko ji hřálo na tvářích a byla ráda, že je teplo. Vždyť se na něj těšila. Přišla ke škole, k Yumi (byla to její kamarádka). Než se nadály, zazvonilo a ony musely do třídy. Andrea se ale do školy přece jenom netěšila. Měla plnou hlavu myšlenek a měla štěstí, že nebyla zkoušená. Povzdychla si.
"Achjo, dneska máme tělocvik".
Tělocvik moc nemusela, ačkoliv ne, že by ho úplně nesnášela. Nebyla v něm nejlepší, ale ani nejhorší. Prostě tak středně. Běhat uměla, hrát florbal, fotbal, volejbal - to také. Jen byla skromná a často nechtěla být středem pozornosti. Zrovna v tělocviku běhali a skákali přes kozu. Skok přes kozu nenáviděla, tenhle jediný cvik se jí vždy, ale úplně vždycky nepovedl. Chtěla se ho naučit, jenže jí to nešlo, prostě nešlo. Další hodiny proběhly jakž takž dobře. Těšila se, až bude po škole. Bude venku. Ráda relaxovala třeba pod stromy ve stínu, relaxovala často čtením. Měla ráda klid. Konečně se dočkala, bylo po škole. Někdo na ni zavolal.

" Ahoj, Andreo! "
Otočila se, a uviděla Yumi. Nadšeně ji pozdravila.
" Ahoj! Tak jak se máš? ", řekla.
" Celkem dobře, až na tu školu, znáš to. Vychází mi trojka z matematiky ", řekla smutně.
" Určitě si to opravíš, Yumi ", řekla Andrea a podívala se na ni.
" Yumi, tak se zatím měj, ahoj. "
" Ahoj ", odpověděla Yumi.

Andrea byla konečně doma. Byla trošku unavená ze školy. Byla teprve na základce v 8.A., ale někteří učitelé jim dávali pořádně zabrat. Ne, že by byla zrovna nejhorší v učení se, byla vzorná, avšak nejvzornější ne, byla prostě průměr, i když si ji většina učitelů chválila. Andrea zbožňovala češtinu, matiku nesnášela, i když měla z matiky dvojku, pořád ale pořád ji nesnášela. Někdy si přála, aby matematika neexistovala. Byla prostě hrozná. Na vysvědčení jí z češtiny vycházela 1, za což byla ráda. Zrovna relaxovala pod stromy. Přemýšlela nad filmy. Měla ráda komedie, romantické filmy, ale nesnášela horory. Hlavně pro to, že se jí pak zdály noční můry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama